Správa činnosti TJ Sokol Liesek za kalendárny rok 2017

V súťažiach máme prihlásené štyri futbalové družstvá.

V Liesku sú dve žiacke družstvá, ktoré hrajú krajskú súťaž v II. Lige – sever.V sezóne 2016 / 2017 skončili mladší žiaci  na 5. mieste pod vedením p. Vladimira Šináľa . Vsezóne 2017-2018 sú zatiaľ na 10. mieste.Po zápase je vyhodnotený najlepší jednotlivec z každého mužstva a je odmenený za svoj výkon medailou, ktoré na futbalový oddiel zasiela SSFZ B. Bystrica.

V sezóne 2016 / 2017 skončili starší žiaci na 2. mieste pod vedením p. Jána Kuboleka a postúpili do II ligy. Žiaci trénujú 3x týždenne. Zúčastnili sa medzinárodného turnaja v Mutnom  ktorý vyhrali. Jarná príprava žiakom začne koncom januára. V sezóne  2017/2018 sú zatiaľ na 13. mieste.

Dorast pod vedením p. Jaroslava Vargu a p.Jána st. Šuvadu v sezóne 20162017 skončil na 9.mieste v štvrtej lige. Dorastenci trénujú dvakrát do týždňa. V sezóne 2017/2018 sú zatiaľ na 10. mieste

Muži pod vedením p. Marcela Bednára a vedúceho Mariána Motýľa v sezóne 2016/2017 skončili na 10.mieste v šiestej lige. Vsezóne 2017/2018 pod vedením p.Mareka Matejčáka a vedúceho Mariána Motýľa sú zatiaľ na 6. mieste

Zloženie A mužstva futbalistov v sezóne 2017/2018

Žulko,  Štefan,  Vavrek Martin, Vrabec Daniel,  Kubolek Ján, Šprlák Jakub, Šuvada Ján, Matejčák Marek, Koleják Tomáš, Chovančák Marek, Kabáč Patrik, Poláček Dávid, Rajčáni Andrej, Prídavok Richard, Dreveňák Maroš, Vrabec Marián, Baňák Richard, Kubás Martin, Vavrek Vladimír, Dreveňák Pavol, Kubás Peter, Žulko Martin, Kaník Dávid, Repka Lukáš, Macák Matúš

Muži trénujú sporadicky.

Futbalisti v letnej prestávke  vydrnovali pätky pred bránami, kúpili sa 3 prenosné  hlinikové futbalové bránky , 3 siete na bránky, tréningové a vychádzkové súpravy pre mladších a starších žiakov (30kusov), lopty, 18 dresov pre dorastencov, 15 dresov pre mužov, valec na trávu. Tieto položky sa hradili z diskoték a od sponzorov. (cca 5300 euro)

Futbalové súťaže začínajú už 24.3. 2018

Zloženie mužstva hokejistov v sezóne 2017/2018

Babinský Peter, Baňák Richard, Baňák Matúš, Baňák Dalibor, Bartoš Peter, Kabáč Lukáš, Chovančák Marek,  Lieskovský Marek, Matejčák Pavol, Matejčák Juraj, Miklušek Dávid, Miklušek Lukáš, Javorek Tomáš, Šuvada Ján, Šuvada Andrej, Lužbeťák Dominik.

Hokejisti tento rok hrajú tretí ročník OHL – Oravskej hokejovej ligy. Trénujú 1x do týždňa na hokejovom štadióne pri hotely Altis. Poplatky spojené s trénovaním hradia z peňazí, ktoré si zarobia na zábavách. Dopravu na tréningy a zápasy si hradia individuálne. Kolektív sa zväčša skladá z mladších hráčov. Sú to väčšinou chlapci z Liesku a blízkeho okolia. V sezóne 2016/2017 mužstvo Hk Liesek obsadilo 2. miesto o jeden bod za Hk Slanica. V aktuálnom ročníku je mužstvo po siedmom kole taktiež na druhom mieste o tri body za Hk Námestovo. Každým rokom sa zvyšuje záujem mladých chlapcov o hokej, čo je dobrým prísľubom do budúcnosti. Minulú zimu bola ochota urobiť ľadové klzisko pri škole, len bol problém s dodávaním vody na polievanie. Tento rok sa urobili určité opatrenia ohľadom odberného miesta. Ak bude priaznivé počasie, budeme sa snažiť vytvoriť ľadovú plochu.

Občerstvenie pre žiakov a dorastencov

Štartovné pre hokejistov na rok 2017/18

15 ton kremičitého piesku na presiatie ihriska

Na záver chcem poďakovať našej obecnej samospráve, p. Revajovi M., Garbiarovi J., Šálkovi D., Rabčanovi M., Šuvadovi J., Hrkľovi P., Hrkľovi S., Trojanovi M., Ski Witow  za zlepšenie tréningových podmienok našim športovcom.