Správa činnosti TJ Sokol Liesek za kalendárny rok 2018

V súťažiach máme prihlásené štyri futbalové družstvá.

V Liesku sú dve žiacke družstvá, ktoré hrajú krajskú súťaž II.liga skupina B sever.

V sezóne 2017 / 2018 skončili mladší žiaci  na 11. mieste s 22 bodmi, pod vedením p. Vladimira Šináľa . P.. Vladimírovi Šináľovi by sme sa chceli veľmi pekne poďakovať za veľmi dobré  dlhoročné trénovanie chlapcov. V sezóne 2018/2019 sú zatiaľ na 9. mieste s 18 bodmi, pod vedením p. Petra Vrabčeka. Žiaci trénujú 2x týždenne Zúčastnia sa medzinárodného turnaja v Mutnom v Rabči a v Tvrdošíne. Jarná príprava žiakom začala začiatkom januára 2019.

V sezóne 2017/ 2018 skončili starší žiaci na 11. mieste s 24 bodmi, pod vedením p. Jána Kuboleka. V sezóne  2018/2019 sú zatiaľ na 5. mieste s 27 bodmi, so stratou 4 bodov na druhé miesto. Žiaci trénujú 3x týždenne. Zúčastnia sa medzinárodného turnaja v Mutnom, Rabči a v Tvrdošíne. Jarná príprava žiakom začala začiatkom decembra 2018.

Dorast pod vedením p. Jaroslava Vargu a p.Jána st. Šuvadu v sezóne 2017/2018 skončil na 9.mieste s 30 bodmi v štvrtej lige. P. Jaroslavovi Vargovi by sme sa chceli veľmi pekne poďakovať za veľmi dobré  dlhoročné trénovanie žiakov a dorastencov. V sezóne 2018/2019 sú zatiaľ na 10. mieste s 16 bodmi, pod vedením p. Juraja Garbiara a p. Jána st Šuvadu Dorastenci trénujú dvakrát do týždňa. Jarná príprava dorastencom začala začiatkom januára 2019.

V roku 2019 chceme prihlásiť do súťaže prípraviek OFZ našich najmladších futbalistov, ktorí navštevujú  druhý až piaty ročník základnej školy.

Zloženie A mužstva futbalistov v sezóne 2018/2019

Vavrek Martin, Vrabec Daniel,  Kubolek Ján, Šprlák Jakub, Matejčák Marek, Koleják Tomáš, Chovančák Marek, Poláček  Prídavok Richard, Dreveňák Maroš, Vrabec Marián, Baňák Richard, Kubás Martin, Vavrek Vladimír, Dreveňák Pavol, Macák Matúš, Bulla Michal, Machajda Albín, Kuloštiak Marek, Hrkeľ Pavol, Hrkeľ Matúš

Muži trénujú sporadicky.

Futbalisti v letnej prestávke  vydrnovali pätky pred bránami.

Futbalové súťaže začínajú už 23.3. 2019

Zloženie mužstva hokejistov v sezóne 2018/2019

Babinský Peter, Baňák Richard, Baňák Matúš, Baňák Dalibor, Bartoš Peter, Kabáč Lukáš, Chovančák Marek,  Lieskovský Marek, Matejčák Pavol, Matejčák Juraj, Miklušek Dávid, Miklušek Lukáš, Javorek Tomáš, Šuvada Ján, Šuvada Andrej, Lužbeťák Dominik.

Chlapci z Hk Liesek tento rok hrali štvrtý ročník OHL – Oravskej hokejovej ligy. Znova sa umiestnili na peknom druhom mieste a k vysnívanému prvému miestu im chýbalo len málo. Trénovali jeden až dva krát do týždňa na hokejovom štadióne pri hotely Altis. Financovanie tréningového procesu bolo hradené zväčša z peňazí, ktoré si chlapci poctivo zarobili na diskotékach. Kolektív tvoria väčšinou chlapci z Liesku a blízkeho okolia. V aktuálnom ročníku je mužstvo po piatom kole taktiež na druhom mieste o 2 body za Hk Námestovom. Tento ročník, čo sa týka financovanie je prelomový. Keďže sa prerobil kultúrny dom a diskotéky  sa už neorganizujú, hokejový klub sa stáva závislý na financovaní z obecného rozpočtu. V poslednom období nám pribudlo len málo mladých potenciálnych hráčov, čo by sme radi do budúcna zmenili. Z tohto dôvodu sú v hokejovom klube dvere otvorené a kto bude mať chuť sa kľudne môže pripojiť do tréningového procesu.

Občerstvenie pre žiakov a dorastencov

Štartovné pre hokejistov na rok 2017/18

15 ton kremičitého piesku na presiatie ihriska

TJ Sokol Liesek by sa chcel poďakovať za dobrú vzájomnú spoluprácu s Obecným úradom  , s Obecným zastupiteľstvom , s ŽŠ s MŠ Liesek a  s našimi hasičmi.

Taktiež chceme vyjadriť  vďaku našim sponzorom:

-          Ľuboš Žuffa

-          Jozef Garbiar