SPRÁVA ČINNOSTI TJ SOKOL LIESEK ZA KALENDÁRNY ROK 2019

V súťažiach máme prihlásených päť futbalových družstiev

Prvýkrát sme do súťaže OFZ prihlásili prípravku, sú to hráči štvrtého a piateho ročníka ZŠ.

Po jeseni pod vedením p. Jakuba Šprláka s 17 bodmi sú na druhom mieste. Spolu s prípravkou  dvakrát do týždňa trénovali aj hráči prvého, druhého a tretieho ročníka ZŠ. Tímto cca 25 hráčom sa venovali Šprlák Jakub, Kubolek Ján a Vrabček Peter. Od prípravky očakávame, že hráči budú lepšie pripravení na druhú ligu žiakov.

V Liesku máme dve žiacke družstvá, ktoré hrajú  II. žiacku ligu- skupina B sever.

V sezóne 2018 / 2019 skončili mladší žiaci  na 9. mieste s 32 bodmi, pod vedením p.Petra Vrabčeka. V sezóne 2019/2020 sú zatiaľ na 10. mieste s 15 bodmi. Žiaci trénujú 2x týždenne Zúčastnia sa medzinárodného turnaja v Mútnom a v Tvrdošíne. Jarná príprava  mladším žiakom začne koncom januára 2020.

V sezóne 2018/ 2019 skončili starší žiaci na 7. mieste s 44 bodmi, pod vedením p. Jána Kuboleka. V sezóne  2019/2020 sú zatiaľ na 9. mieste s 13 bodmi. Žiaci trénujú dvakrát týždenne. Zúčastnia sa medzinárodného turnaja v Mutnom, Rabči a v Tvrdošíne. Jarná príprava starším žiakom začne koncom januára 2020.

Dorast pod vedením p. Juraja Garbiara a p.Jána st. Šuvadu v sezóne 2018/2019 skončil na 5.mieste s 45 bodmi v štvrtej lige. V sezóne 2019/2020 sú zatiaľ na 2. mieste s 30 bodmi,so stratou dvoch bodov na prvé miesto. Dorastenci trénujú spolu s mužmi dvakrát do týždňa. Jarná príprava dorastencom začne koncom januára 2020.

Muži pod vedením p. Jána Repku a vedúceho Mariána Motýľa v sezóne 2018/2019 skončili na 11.mieste s 26 bodmi v šiestej lige. V sezóne 2019/2020 pod vedením Richarda Baja a vedúceho Mariána Motýľa sú zatiaľ na 3. mieste s 26 bodmi. Muži trénujú spolu s dorastencami dvakrát do týždňa. Jarná príprava mužom začne koncom januára 2020.

Futbalové súťaže začínajú už 22.3. 2020.

Zloženie mužstva hokejistov v sezóne 2019/2020:

Babinský Peter, Baňák Richard, Baňák Dalibor, Bartoš Peter, Kabáč Lukáš, Chovančák Marek,  Lieskovský Marek, Matejčák Juraj, Miklušek Dávid, Miklušek Lukáš, Javorek Tomáš, Šuvada Ján, Šuvada Andrej, Lužbeťák Dominik.

Hráči z HK Liesek sa v súťažnom ročníku 2019/2020 prihlásili do piateho ročníka OHL – Oravskej hokejovej ligy. Zo siedmich prihlásených mužstiev skončili znova na druhom mieste, čo bolo už tretí krát v rade. Na konci súťaže sa hralo play off, kde sa prebojovali až do finálne. Tam prvý zápas proti Hk Námestovu vyhrali. Žiaľ druhý prehrali a po konečnom súčte skóre oboch zápasov ťahali za kratší koniec. Trénovali jeden až dva krát do týždňa na hokejovom štadióne pri hotely Altis. Financovanie tréningového procesu bolo hradené zväčša z peňazí, ktoré im poskytla obec, za čo sa chlapci odvďačili skvelými výkonmi. Kolektív tvoria väčšinou chlapci z Liesku a blízkeho okolia. Tento ročník naši hokejisti skončili na prvom mieste. Ako sa už spomínalo financovanie klubu je ťahané z obecného rozpočtu, za čo chce hokejoví klub veľmi pekne poďakovať. Taktiež chceme poďakovať divákom, ktorí v hodnom a dovolím si povedať, že až najvyššom počte zo všetkých mužstiev chodia na zápasy a burcujú  hráčov ku výborným výkonom. V poslednom období nám pribudlo len málo mladých potenciálnych hráčov, čo by sme radi do budúcna zmenili. Z tohto dôvodu sú v hokejovom klube dvere otvorené a kto bude mať chuť, sa kľudne môže pripojiť do tréningového procesu.

Rôzne

TJ Sokol Liesek v lete spoluorganizoval turnaj mladších žiakov ATLANTIS CUP ,organizoval obecný turnaj o Pohár starostu Liesek , pomohol pri stavaní mája, vymaľoval šatne na ihrisku a vydrnoval bránkové územie . Slovenský futbalový zväz nám schválil dotáciu na tribúnu vo výške 10 000 euro, ktorá bude na futbalovom štadióne.

Tento rok sa prepieskovalo ihrisko.

Štartovné pre hokejistov na rok 2020/21

Osvetliť časť pomocného ihriska

Vretenovú kosačku

Vybudovať dve šatne

TJ Sokol Liesek by sa chcel poďakovať za dobrú vzájomnú spoluprácu s Obecným úradom  , s Obecným zastupiteľstvom , s ŽŠ s MŠ Liesek a  s našimi hasičmi.

Taktiež chceme vyjadriť  vďaku našim sponzorom:

-          Ľuboš Žuffa

-          Jozef Garbiar