Správa činnosti TJ Sokol Liesek za kalendárny rok 2020

V súťažiach máme prihlásených päť futbalových družstiev. Prípravka U10- tréner Šprlák Jakub hrá okresnú súťaž. Mladší žiaci U13-tréner Vrabček Peter a starší žiaci U15 –tréner Kubolek Ján hrajú II.ligu Sever skupina B. Dorastenci U19-tréner Jendroľ Pavol hrajú IV. ligu Sever. Muži – tréner Bajo Richard hrajú VI. ligu.

Sezóna 2019/20 pre všetky vekové kategórie začala veľmi dobre. Počas jesene 2019 sme odohrali všetky zápasy. Na jar 2020 prišiel šok, kôli covidu-19 zrušili všetky futbalové zápasy na celom Slovensku do konca sézóny a anulovali všetky výsledky. V IV. Lige U19  počas jesene 2019 sa odhlásili niektoré kluby, tak naši dorastenci mohli postúpiť pod vedením trénera J. Garbiara a vedúceho J. Šuvadu staršieho na základe výborných výsledkov z jesene 2019 do IV. ligy

Po dlhej futbalovej prestávke sme sa konečne dočkali a v lete sme začali  prípravu na sezónu 2020/21. Všetky futbalové súťaže sa opäť žačali hrávať. No asi po mesiaci sa niektoré futbalové zápasy museli odkladať kôli covidu-19 až nakoniec po nariadení vlády SR SFZ musel zrušiť všetky zápasy amatérskeho futbalu. Naši žiaci na jeseň 2020 odohrali len 9 z 13 zápasov, dorastenci tiež 9 z 13 zápasov , muži odohrali 10 z 13 zápasov a prípravka  12 z 24 zápasov.

Čo bude na jar 2021 to teraz nikto nevie, treba veriť že sezóna sa bude môcť dohrať.

Jarná čať je naplánovaná na február 2021 dohrávkami zápasov z jesene 2020 na umelej tráve v Námostove alebo v Dolnom Kubíne.

Počas nútenej futbalovej prestávky sme neoodychovali prerobili sme plech na starých šatniach, vymaľovali sme celé zábradlie okolo ihriska, vymenili lexan na striedačkách, opravili ochrannú sieť a pletivo za bránou a dorobili sme elektriku v zasadačke ktorú sme potom vymaľovali. Desať krát sme sa museli stretnúť na ihrisku aby sme to dali. Tak by som Vám všetkým brigádnikom aj takto chcel veľmi pekne poďakovať. Ďalej chcem poďakovať aj našim sponzorom ktorí tieto akcie podporili a to boli Stavebniny Garbiar, p. Miroslav Poláček, p. Pavol Hrkeľ a OÚ Liesek.

Z dotácií sa podarilo vybaviť tribúnu ktorá má 153 miest na sedenie, postrekovací vozík na zavlažovanie ihriska a obec nám zakúpila nové čerpadlo, pretože staré už nestačilo utiahnuť dva postrekovacie vozíky, za to by som sa chcel poďakovať obecnej samospráve .

Zloženie mužstva hokejistov v sezóne 2019/2020:

Babinský Peter, Baňák Richard, Baňák Dalibor, Bartoš Peter, Kabáč Lukáš, Chovančák Marek,  Lieskovský Marek, Matejčák Juraj, Miklušek Dávid, Miklušek Lukáš, Javorek Tomáš, Šuvada Ján, Šuvada Andrej, Lužbeťák Dominik.

Hráči z HK Liesek sa v súťažnom ročníku 2019/2020 prihlásili do piateho ročníka OHL – Oravskej hokejovej ligy. Zo siedmich prihlásených mužstiev skončili znova na druhom mieste, čo bolo už tretí krát v rade. Na konci súťaže sa hralo play off, kde sa prebojovali až do finálne. Tam prvý zápas proti Hk Námestovu vyhrali. Žiaľ druhý prehrali a po konečnom súčte skóre oboch zápasov ťahali za kratší koniec. Trénovali jeden až dva krát do týždňa na hokejovom štadióne pri hotely Altis. Financovanie tréningového procesu bolo hradené zväčša z peňazí, ktoré im poskytla obec, za čo sa chlapci odvďačili skvelými výkonmi. Kolektív tvoria väčšinou chlapci z Liesku a blízkeho okolia. Tento ročník naši hokejisti skončili na prvom mieste. Ako sa už spomínalo financovanie klubu je ťahané z obecného rozpočtu, za čo chce hokejoví klub veľmi pekne poďakovať. Taktiež chceme poďakovať divákom, ktorí v hodnom a dovolím si povedať, že až najvyššom počte zo všetkých mužstiev chodia na zápasy a burcujú  hráčov ku výborným výkonom. V poslednom období nám pribudlo len málo mladých potenciálnych hráčov, čo by sme radi do budúcna zmenili. Z tohto dôvodu sú v hokejovom klube dvere otvorené a kto bude mať chuť, sa kľudne môže pripojiť do tréningového procesu.

Tento rok požadujeme dotáciu 21000 euro, minulý rok to bolo 19000 euro pretože, naši dorastenci postúpili do vyššej futbalovej súťaže IV. Sever U 19. V jeseni 2020 sme nedohrali 6 zápasov vonku a 6 zápasov doma ktoré budeme dohrávať na jar 2021. Dohrávky doma (naplánované na február a marec 2021) sa budú musieť odohrať na umelej tráve v Námestove za ktorú budeme musieť zaplatiť nájom( jeden zápas cca150 euro + doprava) . Chceme skvalitniť tréningový proces  tým že sa zúčastníme na halových futbalových turnajov na ktorých sa platí štartovné. Taktiež by sme chceli odohrať prípravné zápasy v zime na umelej tráve v Námestove a v Dolnom Kubíne za ktoré sa platí prenájom ihriska

Štartovné pre hokejistov na rok 2021/22

Vretenovú kosačku  Jamp KVS 1800

TJ Sokol Liesek by sa chcel poďakovať za dobrú vzájomnú spoluprácu s Obecným úradom  , s Obecným zastupiteľstvom , s ŽŠ s MŠ Liesek a  s našimi hasičmi.

Taktiež chceme vyjadriť  vďaku našim sponzorom:

-          Atlantis Capital Group-Ľuboš Žuffa

-          Stavivá-Jozef Garbiar