TJ SOKOL LIESEK    A

zIMNÁ PRÍPRAVA 2022

Zimnú prípravu sme odštartovali  8.1.2022. Stretávali sme sa v stredu , sobotu a nedeľu. Neskôr nedeľňajšie tréningy nahradili prípravné zápasy. Zimnú prípravu by som hodnotil pozitívne, odohrali kvalitné zápasy proti Novoti, Chlebniciam, Vavrečke  a Tvrdošínu. Títo  súperi  nás  preverili ukázali nám naše nedostatky na ktorých odstránení pracujeme.

Hráčsky káder  pre nás uzatvorená téma určite nie je .Snažíme sa o doplnenie ešte jedného dvoch postov. S kádra odišiel  do Nižnej skúsený brankár Kuloštiak . Radi by sme sa mu touto cestou poďakovali za prácu odvedenú v našom klube. Hľadali sme hráča na brankársky post a keďže sa  nám nepodarilo zohnať v blízkom okolí, doviedli sme s Brazílie  Murillo José Mullera spolu sním našich odchovancov doplnil aj útočník Lucas Henrique Ferreira.

Ťažko povedať či sa mužstvo posílilo alebo oslabilo. Nás hlavne mrzí množstvo dlhodobo zranených hráčov ako napr. Martin Kubas,  Andrej Šuvada ,  Tibor Hrkeľ, Dávid Poláčik, Michal Malák – neodohrali ani jeden prípravný zápas. Ďalej sa nám zranil v príprave Andrej Rajčány. Paľko Jendroľ má namierené do rodného Klinu. Na tak malú dedinku akou je Liesek sú to skutočne citeľné straty.

Našťastie sa tu dlhodobo pracuje na veľmi dobrej úrovni s mládežou takže sme skúšali v príprave niektorých našich dorastencov a musím konštatovať že s výkonmi Nikolasa Landiaka, Dávida Hrkľa, Graciana Motýľa, Timoteja Baja, Vladka Barutu aj Vlada Šináľa  som bol spokojný.

Ambície do jarnej časti sú nezmenené. Sme nováčikom v súťaži, radi by sme sa vyhli záchranárským  prácam, zabudovali do mužstva čo najviac odchovancov a ďalej pracovali na tom aby náš fotbal bavil našich divákov aj nás samotných.

Domnievam sa že reorganizácia sa dotkne skôr  vyšších súťaží ako je V. liga. Či to bolo dobré alebo špatné rozhodnutie ukáže len budúcnosť.